Kontakt

Bokning av biljetter samt reservationer till Reginabaren och allmänna frågor: 

Reginateaterns biljettkassa 018-727 83 40
reginateatern@uppsala.se  


För övriga ärenden:

Maria Björk - Teaterchef 018-727 83 33
maria.bjork@uppsala.se

Paul Kessel - Senior Adviser 018-727 83 32
paul.kessel@uppsala.se

Björn Samuelsson - Tekniker
bjorn.samuelsson@uppsala.se

Mats Bohlin - Tekniker 018- 727 83 37
mats.bohlin@uppsala.se

Maria Nilsson - Publik och ekonomi 018-727 13 78 
maria.x.nilsson@uppsala.se 

Casper Verner-Carlsson - Kommunikation 070-516 77 64
casper.verner-carlsson@uppsala.se

Sandra Jogenby - Kulturadministratör 018-727 83 34
sandra.jogenby@uppsala.se

Tove Brandt - Kulturadministratör
tove.brandt@uppsala.se

Sam Kessel - Kulturadministratör
sam.kessel@uppsala.se

Cilla Garrette - Biljettkassa/bar
monique.garrette@uppsala.se


Maja Olsson- Kulturadministratör
(tjänstledig)


» En komplett lista på personalen (med foton) »

 


Vår postadress är:

Uppsala kommun
Reginateatern
Kulturförvaltningen
753 75 Uppsala
Sverige

Vår besöksadress är:
Trädgårdsgatan 6, Uppsala

Hitta till oss:

»Karta
»Parkeringskarta

  


Reginas nyhetsbrev

Här kan du anmäla dig till Reginas nyhetsbrev för att alltid få de senaste nyheterna om kommande föreställningar och specialerbjudanden direkt till din e-postadress.

Du kan alltid avanmäla dig när du vill från länk i varje nyhetsbrev.

» Se det senaste nyhetsbrevet 

Prenumerera på Reginas nyhetsbrev

* indicates required